Relacja z wycieczki tematycznej Nad Łydynią

Wyprawa rozpoczęła się 28 września 2012r.  miłośnicy turystyki wodnej mieli do pokonania łącznie ok. 36 km odcinku szlaku kajakowego  rzeki Łydynia.  Możliwość obcowania z wodnym żywiołem oraz wspaniałą przyrodą miała 30 osobowa grupa uczestników z regionu Mazowsza. Wycieczka tematyczna była połączona z edukacją o regionie, jego walorach krajoznawczo- przyrodniczych a także miała na celu zachęcenia do uprawiania turystyki aktywnej. Wszystkim podczas wyjazdu dopisywał humor, nikomu nie zabrakło sił i chęci do wiosłowania. na pewno powtórzymy kajakową przygodę! Projekt wzbudził zainteresowanie uczestników zwłaszcza, że miejsca już  wkrótce do oznakowania tablicami i znakami zostały wytyczone a także  powstanie mała infrastruktura turystyczna.

Magda Król: Tego było mi trzeba. Aktywny odpoczynek, którego życzę każdemu. Aktywna turystyka jest najwspanialszą formą spędzania wolnego czasu jaką znam. Daje satysfakcję i uczucie wolności. Rzeka Łydynia bywa uciążliwa ale jest bardzo łatwa i atrakcyjna dla tych których nudzi monotonne wiosłowanie w kajaku. Planują w przyszłości własną działalność w branży turystycznej z pewnością będę korzystać z walorów tej rzeki.

Sławomir Wietecha: Postanowiłem sprawdzić na własnej skórze, jak to dokładnie wygląda spływ na rzece. Wycieczka super, bardzo ciekawy spływ połączony z elementami edukacji o regionie. Polecam, warto spływać ta rzeką jest dosyć trudna, ale do pokonania na pewno nie  można się nudzić.

Katarzyna Płoska:  Dla osób, które płynęły pierwszy raz faktyczne początki były zaskakujące – kajak po ludzku nie rozumie i bez ostrzeżenia potrafi stanąć w poprzek rzeki. Oczywiście złapanie porozumienia z kajakiem przychodzi dość szybko i właściwie samo. Bardzo przyjemnie płynie się po tej rzece nie jest nudno. Bardzo dobra organizacja wycieczki.

Urszula Tadrzak:  Bardzo dobry pomysł z oznakowaniem rzeki z pewnością podniesie jej to walory i skłoni innych turystów, pasjonatów do aktywnego odpoczynku.  Wycieczka super, organizatorzy się postarali.